петок, 29. септември 2023. Вести денес: 92
home Вести

Во Центар санкционирани 68 возачи

Во Центар санкционирани 68 возачи
Фотоилустрација

Министерството за внатрешни работи вчера продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. Притоа, на територијата на Центар изрече 68 мерки, меѓу кои пет за возење без возачка дозвола и четири за нерегистрирани возила, две санкции за непоседување зимска опрема и девет мерки за возење под дејство на алкохол.

Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови.

-Граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот, апелира МВР.