вторник, 22. јуни 2021. Вести денес: 0
home Вести

Во Бугарија уапсен убиецот на Мартин Нешковски

Во Бугарија уапсен убиецот на Мартин Нешковски

Министерството за внатрешни работи соопшти дека Бугарската полиција денеска го уапсила Игор Спасов, осудениот за убиството на Мартин Нешковски во 2011 година.

По Игор Спасов беше распишана меѓународна потерница.

Најнови вести

ЕУРО 2020

Македонија