среда, 2. декември 2020. Вести денес: 172
Во живо

Протест во Куманово – „Оставка на Заев, слобода на народот“!

home Вести

Во Благоевград претставници на ОМО Илинден ја одбележаа 148 годишнината од раѓањето на Гоце Делчев

Во Благоевград претставници на ОМО Илинден ја одбележаа 148 годишнината од раѓањето на Гоце Делчев

Делегација на Македонци и претставници на организацијата ОМО-ИЛИНДЕН Пирин, кои што живеат и работат во Бугарија денеска положија букети со свежо цвеќе пред споменикот на Гоце Делчев во Благоевград.

Официјална организација на бугарската држава за одбележување на овој значаен датум на раѓањето на Гоце Делчев немаше.

ИЗВОР: БРЕГАЛНИЧКИ.МК

Коронавирус