понеделник, 24. јануари 2022. Вести денес: 68
home Вести

Во Битола дебакл на власта, народот е против промена на името

Во Битола дебакл на власта, народот е против промена на името

Власта доживеја уште еден дебакл, овој пат во Битола. Народот јасно им порача дека е против промена на името.

Граѓаните не сакаат да ги слушнат говорите на Зоран Заев и на неговите сопартијци кои се обидуваат да ги натераат да поддржат промена на уставното име.

Како и изминатиов период, така и денес во Битола, социјалдемократите ја примија пораката од народот дека нема да бидат оддржани ваквите нивни политики.

Слаба поддршка од граѓаните за власта претходно имаше и во Делчево, Кочани, Охрид…

Коронавирус