понеделник, 26. септември 2022. Вести денес: 98
home Вести

Во акцијата на ДЕА уапсени началникот на полицијата од Прилеп и возачот на Трајче Заев, братучедот на Зоран Заев

Во акцијата на ДЕА уапсени началникот на полицијата од Прилеп и возачот на Трајче Заев, братучедот на Зоран Заев

Во акција на Американската агенција за борба против наркотици – ДЕА, запленета е марихуана во вредност од 800.000 еура, а притоа уапсени се и началникот на полицијата од Прилеп, Кире Чипсио (СДС) и Александар, возачот на Трајче Заев, братучедот на Зоран Заев.

Ова на Фејсбук го напиша Александар Пандов, коментирајќи за полициската акција предводена од Американската агенција за борба против наркотици- ДЕА, во која е запленета дрога во вредност од над 800.000 евра.

-МВР е информирано на неколку минути пред апсењето поради страв од повторно пробивање на акцијата!!!, додава Пандов.

Коронавирус