вторник, 19. октомври 2021. Вести денес: 65
home Вести

ВО АЕРОДРОМ ВРИЕ: Чаир веќе не е скопската општина со најмногу заболени лица, вирусот неконтролирано се шири и во овие две општини

ВО АЕРОДРОМ ВРИЕ: Чаир веќе не е скопската општина со најмногу заболени лица, вирусот неконтролирано се шири и во овие две општини

Министерството за здравство информира дека во Скопје последните 24 часа регистрирани се 20 нови случаи додека оздравени се 41. Вкупната бројка од почетокот на пандемијата во Скопје изнесува 6326 од кои активни се 540.

Активни случаи по општини Скопје денеска (по завршување на епидемиолошките анкети, може да има измена во дистрибуцијата по општини во Скопје)

• Чаир – 53

• Гази Баба – 73

• Аеродром – 91

• Карпош – 67

• Центар – 71

• Кисела Вода – 56

• Ѓорче Петров – 22

• Бутел – 37

• Шуто Оризари – 12

• Студеничани – 10

• Сарај – 17

• Арачиново – 9

• Илинден – 10

• Сопиште – 2

• Чучер Сандево – 2

• Петровец – 4

• Зелениково – 1

• Странец – 3

• Нераспределен-0

Локални избори 2021