недела, 29. ноември 2020. Вести денес: 0
home Вести

Во Аеродром е алармантно: Колку активни случаи има во секоја скопска општина?

Во Аеродром е алармантно: Колку активни случаи има во секоја скопска општина?

Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 25473, бројката на оздравени пациенти е 18047, на починати е 874, а во моментов бројот на активни случаи во земјата изнесува 6552.

Од почетокот на епидемијата, во Скопје со коронавирус се заразиле 10.762 лица,  а бројот на активни случаи е 3174.

Ова е бројот на активни случаи во скопските општини:

•Чаир – 151

•Гази Баба – 379

•Аеродром – 631

•Карпош – 511

•Центар – 484

•Кисела Вода – 366

•Ѓорче Петров – 255

•Бутел – 127

•Шуто Оризари – 19

•Студеничани – 6

•Сарај – 21

•Арачиново – 10

•Илинден – 51

•Сопиште – 26

•Чучер Сандево – 12

•Петровец –20

•Зелениково – 8

•Странец – 16

•Нераспределен- 81

Најнови вести

Коронавирус