вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 45
home Вести

Внукот на Мајка Тереза ќе го пречека папата во Скопје, за него има уникатен подарок (ФОТО)

Внукот на Мајка Тереза ќе го пречека папата во Скопје, за него има уникатен подарок (ФОТО)

Уметничкото дело кое Алојз Гомбар го подготви за папата Франциск денеска го донесе во редакцијата на весникот ВЕЧЕР.

-Откако се обзнани дека на папата ќе му дадам подарок, ми се јавија новинари од Франс прес, од државната телевизија на Полска, како и од неколку телевизии од Хрватска и од Словенија. Дури и од САД ме побараа да зборувам во директен пренос за тамошна телевизија. Но, јас решив мојата приказна прво да ја кажам во весникот кој секојдневно го купувам и го читам со години, рече наследникот на Мајка Тереза.

(Целата сторија може да ја прочитате во утрешното издание на весникот ВЕЧЕР)

Коронавирус