среда, 21. април 2021. Вести денес: 163
home Вести

ВНИМАВАЈТЕ: Во моментов врне снег на Стража (ФОТО)

ВНИМАВАЈТЕ: Во моментов врне снег на Стража (ФОТО)

Попладнево во западниот дел на Македонија врне снег.

Во моментов снег врне и на Стража каде возилата се движат со голема внимателност поради снегот на патот.

Засега забрана од Автомото сојузот на Македонија издадоа само за патниот правец Маврово-Дебар и обратно.

Коронавирус