сабота, 4. април 2020. Вести денес: 0
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

ВНИМАВАЈТЕ: Снег на планинските превои, еве дали има забрана за сообраќајот на патните правци низ Македонија

ВНИМАВАЈТЕ: Снег на планинските превои, еве дали има забрана за сообраќајот на патните правци низ Македонија

Снег утринава врне на Попова Шапка, Стража, Пресека и Маврово. Сообраќајот се одвива тековно, но по наместа влажни коловозим информира Авто мото сојузот на Македонија.

На одредени патни правци кои поминуваат низ клисури и усеци можна е појава на поситни одрони.

На граничните премини утринава од македонска страна нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

Коронавирус