среда, 23. јуни 2021. Вести денес: 116
home Вести

ВНИМАВАЈТЕ – полицијата на овој автопат казнила 75 возачи

ВНИМАВАЈТЕ – полицијата на овој автопат казнила 75 возачи

Мобилната единица за безбедност во сообраќајот на 06 февруари спроведе засилена акциска контрола за санкционирање на возењето со поголема брзина од дозволената на автопатот Куманово-Велес и обиколницата околу Скопје и при тоа санкционирани се 75 прекршоци. Од нив, 13 возила се движеле со брзина од над 50 километри на час над дозволената.

Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови.

Апелираме до учесниците во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта.

Најнови вести

ЕУРО 2020

Македонија