недела, 1. октомври 2023. Вести денес: 44
Во живо

Втора годишна конференција на УМС на ВМРО-ДПМНЕ во Струмица

home Вести

Внимавајте: Одрон на патот Скопје-Велес кај Сопот

Внимавајте: Одрон на патот Скопје-Велес кај Сопот
илустрација

На патниот правец Скопје – Велес пред наплатна станица Сопот поради одрон сообраќајот се одвива по една сообраќајна лента во должина од 200 метри, информира Автомотосојузот на Македонија во утринскиот извештај за состојбата на патиштата.

Поставена е соодветна сообраќајна сигнализација и се работи на расчистување на одронот и нормализација на сообраќајот.

Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози