понеделник, 6. декември 2021. Вести денес: 142
home Вести

ВНИМАВАЈТЕ: На граничниот премин Богородица се чека и до еден час

ВНИМАВАЈТЕ: На граничниот премин Богородица се чека и до еден час

На граничниот премин Богородица за излез од државата се чека од 30 до 60 минути. На останатите гранични премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата, соопштуваат од Авто мото сојузот на Македонија.

АМСМ препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и внимателно управување со возилата, особено на патиштата низ котлините, речните долини и клисурите, каде има можност од појава на одрони, особено на делниците Катланово – Велес, Маврово – Дебар – Струга, Виница – Берово и Кочани – Делчево.

Сообраќајот низ другите државните патишта се одвива по суви коловози.

Коронавирус