четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 177
home Вести

Внимавајте: Магла и дожд на неколку патни правци

Внимавајте: Магла и дожд на неколку патни правци

Намалена видливост од 100 до 150 метри поради магла има на патните правци Тетово, Гостивар, Сарамзалино, Велес, Неготино, Гевгелија, Крива Паланка и Страцин, а дожд врне во Кичево и Железнец.

На останатите патни правци низ државата сообраќајот се одвива по наместа влажни коловози.

На граничните премини нема подолги задржувања за влез и излез од државата

Најнови вести

Коронавирус