среда, 27. јануари 2021. Вести денес: 0
home Вести

ВНИМАВАЈТЕ КАДЕ СЕ ДВИЖИТЕ: Делови од Скопје зафатени од силно невреме проследено со дожд, ветер и грмежи (ФОТО)

ВНИМАВАЈТЕ КАДЕ СЕ ДВИЖИТЕ: Делови од Скопје зафатени од силно невреме проследено со дожд, ветер и грмежи (ФОТО)

Силно невреме во моментов го за зафати Скопје.

Според нашите информации во делови од Скопје во моментов врне дожд, проследено со силен ветер и грмежи.

Невремето во моментов се движи кон планината Водно и може да се забележи од повисоките места и згради.

УХМР слична прогноза најавува до крајот на неделата.

Најнови вести

Коронавирус