среда, 22. септември 2021. Вести денес: 0
home Вести

ВНИМАВАЈТЕ, АКТИВИРАНО ПОРТОКАЛОВО НИВО: УХМР со временска прогноза до среда

ВНИМАВАЈТЕ, АКТИВИРАНО ПОРТОКАЛОВО НИВО: УХМР со временска прогноза до среда

Продолжува периодот на стабилно и многу топло време со натпросечни температури за овој период од годината.

Максималните температурни вредности вдолж Повардарието за 2 до 3 степени ќе го надминуваат 40-иот степен.

И во наредните денови насекаде ќе биде активирано портокалово ниво на опасност од високи температури.

Коронавирус