недела, 2. октомври 2022. Вести денес: 34
home Вести

Внимателно возете: Одрон на патот Катланово-Велес

Внимателно возете: Одрон на патот Катланово-Велес
илустрација

На патот Катланово-Велес кај селото Сопот има одрон на патот поради што сообраќајот се одвива по една коловозна лента.

Јавното претпријатие „Македонија пат“ соопшти дека нивни екипи се на терен и работат на расчистување на одронот и нормализирање на сообраќајот.

Најнови вести

Коронавирус