петок, 24. јуни 2022. Вести денес: 59
home Вести

Внимателно возете на Стража!

Внимателно возете на Стража!

Од 19.30 часот започна снег да провејува на планинските премини Стража, Маврово и на Попова Шапка, известија од Диспечерскиот центар на „Македонија пат“.

Оттаму вечерва, поради врнежите од снег и засилен северен ветер, од превентивни причини воведоа забрана за сообраќање за тешки товарни возила на патните правци Маврово-Дебар и Маврово-Стража.

Коронавирус