петок, 5. јуни 2020. Вести денес: 13
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Заев им зема на граѓаните од џеб, намалените плати ќе значат крах за семејствата

ВМРО-ДПМНЕ: Заев им зема на граѓаните од џеб, намалените плати ќе значат крах за семејствата

ВМРО-ДПМНЕ објавува факти кои го одбележаа денот:

1.Филипче и владата крахираат. Прв смртен случај во Македонија.

2.Зоран Заев крати плата и им зема на граѓаните од џеб. Намалените плати ќе значат крах за семејствата.

3.Власта се однесува игнорантски со Корона вирусот. Потребен е полициски час од 18 часот.

4.Неажурноста на власта загрози 3800 работни места во секторот на малопродажба. Се закануваат отпуштања.

Коронавирус