сабота, 4. јули 2020. Вести денес: 125
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Заев и Богоевски можат да соработуваат само во затвор

ВМРО-ДПМНЕ: Заев и Богоевски можат да соработуваат само во затвор

За одговорност СДСМ може да говори кога Зоран Заев ќе си замине од власта.

-Заев и Богоевски можат да соработуваат само во затвор. Оставката на Павле Богоевски не го покрива фактот дека тој и неговиот ментор се најголеми криминалци. Местото на Заев како и на Богоевски не е во политиката. Нивно место единствено е во некоја казнено поправна установа, каде што ќе одговараат за своите криминали по враќањето на правната држава. Кога Зоран Заев и неговата криминална банда ќе си заминат од политичката сцена Македонија ќе заблеска, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ.

Парламентарни избори 2020