понеделник, 24. јануари 2022. Вести денес: 90
home Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Заев го спасувал Мијалков за случајот ,,Империја” на СЈО, за да гласаат пратениците за промена на името

ВМРО-ДПМНЕ: Заев го спасувал Мијалков за случајот ,,Империја” на СЈО, за да гласаат пратениците за промена на името

Секое семејство задолжено за 1500 евра и буџетска дупка од над милијарда евра е животот со празни џебови кој го донесе СДСМ.

Факти на денот сопред ВМРО-ДПМНЕ:

1.Заев го спасувал Мијалков за случајот ,,Империја” на СЈО, за да гласаат пратениците за промена на името.

2.Заев за власт ги жртвува и своите. Пола партија му е во карантин, а тој бара избори.

3.Големиот број на новозаразени е поради желбата за брзи избори.

4.Секое семејство задолжено за 1500 евра и буџетска дупка од над милијарда евра е животот со празни џебови кој го донесе СДСМ.

Коронавирус