петок, 9. декември 2022. Вести денес: 118
home Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Заев го брани Мијалков, кај него завршија парите од „Рекет“, и тој мора да одговара

ВМРО-ДПМНЕ: Заев го брани Мијалков, кај него завршија парите од „Рекет“, и тој мора да одговара

Единствен кој го брани криминалот на Сашо Мијалков е Зоран Заев. Тој се договори со Мијалков да создава вештачка криза во ВМРО, и три години не смееше да го спомне во соопштение. Зоран Заев со црн владин пасат го донесе до ЈО, се вели во партиското соопштение на опозициската ВМРО-ДПМНЕ.

-Заев првин распиша потерници по Мијалков, за во една минута да ги симне. Заев се пазари со Мијалков на секој чекор и тоа го знаат и во СДСМ и сите граѓани. На народот му се гади од превртливоста и криминогеноста на Заев. Заев е главата и во „Рекет“. Бојан Јовановски кој сите го видовме како ја носи торбата полна со милиони, кажа дека истата завршила кај Зоран и Вице Заев, а ЈО не се охрабри ниту да ги повика на разговор. Заев е премиер кој во чие време се случија два криминали од половина милијарда евра. На Заев му се случи пропаѓање на банка, во која се испумпувале кредити без покритие од негови блиски фирми, но и ШИК ЈЕЛАК. Со Заев добивме само криминал, а ЈО молчи. Нема истрага за ниту еден криминал на бандата на власт, истакнуваат од опозицијата.

Сојуз со ваква криминална банда како СДСМ со Заев нема и не може да има. СДСМ и Зоран Заев мора да одговараат за сите злоупотреби, додаваат од таму.

Qatar 2022