четврток, 24. јуни 2021. Вести денес: 0
home Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Заев ги руши темелите на државноста, народот осиромашува, а власта се грижи само за сопствените бизнис зделки

ВМРО-ДПМНЕ: Заев ги руши темелите на државноста, народот осиромашува, а власта се грижи само за сопствените бизнис зделки

ВМРО-ДПМНЕ објавува факти кои, според нив, го одбележаа денот:

1.Шилегов во опозиција го гушка ГТЦ, на власт си брка бизнис интереси и со куп железо го нагрдува ГТЦ.

2.СДСМ крие документи и ги дораспродава националните идентитетски обележја, а Заев ги жртвува националните интереси.

3.Македонија влегува во економска криза, граѓаните осиромашуваат а мерките на СДСМ на товар на граѓаните.

4.Заев ги руши темелите на основните државни обележја јазикот историјата и народот, власта ги  игнорира и става под тепих  државничките прашања и условувањата од Бугарија.

5.ДКСК молчи, функционерите на власта и Заев си делат фамилијрни тендери на грбот на народот.

ЕУРО 2020

Македонија