вторник, 19. октомври 2021. Вести денес: 0
home Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Заев е опкрижен со криминалци, а Мицкоски со професори, експерти…

ВМРО-ДПМНЕ: Заев е опкрижен со криминалци, а Мицкоски со професори, експерти…

СДСМ е на прав пат за во опозиција. Македонија со СДСМ е тргната по погрешен пат. СДСМ нема капацитет да ја води државата, се вели во партиското соопштение од опозициската ВМРО-ДПМНЕ.

-Неспобноста на СДСМ се гледа и во првите соработници на Зоран Заев. Додека во тимот на Зоран Заев се луѓе со криминално минато како Силвио и Сокол, во тимот на Христијан Мицкоски е Борко Ристовски кој на Македонија и има донесено многу гордост, радост и пријатни мигови. Спортист кој го раширил името Македонија низ цела Европа. Додека во владата со Заев се рекетарите Филипче и Дончев, со Христијам Мицкоски е професорот д-р Сашко Кедев, врвен кардиохирург, кој е и дописен член на МАНУ и визитинг професор на Универзитет во Северна Каролина. Неспоредливо е да се компарираат Љубе Бошкоски или било кој друг член на тимот на Заев, како Алекс Ружин, Зорица Апостолоска и слични со професорот д-р. Гоце Андреевски, кој своето образование го стекнал во САД и Канада, а моменталтно е визитинг професор на Универзитетот Квинс во Канада, истакнуваат од опозициската партија.

Од партијата велат дека неспоредлив е тимот на Заев со тимот на Мицкоски. Заев е опкружен со криминалци, рекетари и подмитувачи, каков што и самиот е. Мицкоски е опкружен со професори, експерти, стручни луѓе, како што и самиот е. Јасна е разликата. Заев и СДСМ заминуваат во историјата. Време е за обнова на Македонија со ВМРО-ДПМНЕ.

Локални избори 2021