четврток, 9. декември 2021. Вести денес: 41
home Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Заев да одговори дали ќе се повлече од СДСМ по поразот, Рашковски купува викендици, а Филипче гради на Водно

ВМРО-ДПМНЕ: Заев да одговори дали ќе се повлече од СДСМ по поразот, Рашковски купува викендици, а Филипче гради на Водно

ВМРО-ДПМНЕ објавува факти кои го одбележаа денот:

 

  1. Заев не одговора дали кога ќе ги загуби изборите ќе се повлече од СДСМ.
  2. Рашковски по двете сомнителни милионски набавки како Генерален секретар си купи викендица во Маврово.
  3. Гинисов рекорд. Филипче со министерска плата се стекнал со 15.500 м2 земјиште на Водно.
  4. Заев ги испразни езерата, ни се заканува суша.

 

Коронавирус