недела, 28. ноември 2021. Вести денес: 120
home Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Заедно ќе донесеме иднина во која што веруваме! (ВИДЕО)

ВМРО-ДПМНЕ: Заедно ќе донесеме иднина во која што веруваме! (ВИДЕО)

ВМРО-ДПМНЕ на својот Фејсбук профил сподели видео во кое опишуваат дека заедно ќе донесат иднина во која што веруваат.

-Прво ќе те потценат.
После ќе те игнорираат.
После ќе те исмеваат.
На крај ќе ги победиш.
Заедно ќе донесеме иднина во која што веруваме.
Ова ќе биде најзначајната победа на Македонија бидејќи овој 12 ти април ќе биде крајот и раскрстување со едно темно минато на нашата земја и почетокот на еден нов процес, обнова која треба да донесе повеќе за секого, стои во нивниот пост на Фејсбук. 

Коронавирус