сабота, 24. октомври 2020. Вести денес: 83
home Вести

ВМРО-ДПМНЕ: За лагите на СДСМ и Костадинов ќе следува тужба за клевета ако не се извинат

ВМРО-ДПМНЕ: За лагите на СДСМ и Костадинов ќе следува тужба за клевета ако не се извинат

Ниту една прес конференција не го покрива фактот дека во време на владата на СДСМ се зголеми цената на струјата, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ.

-ВМРО-ДПМНЕ не се чувствува повикано да одговори на бруталните и безочни лаги на СДСМ и портпаролот Костадин Костадинов. За кажаните невистини адвокатскиот тим ќе достави барање за извинување поради изнесените лаги, и доколку не се извини ќе следува тужба за клевета, се наведува во партиската реакција.

Коронавирус