петок, 14. август 2020. Вести денес: 0
home Вести

ВМРО-ДПМНЕ води во скопски Аеродром со 2:1

ВМРО-ДПМНЕ води во скопски Аеродром со 2:1

Почнуваат да пристигнуваат првичните резултати од партиските штабови. Според неофицијални резултати ВМРО-ДПМНЕ убедливо води во скопски Аеродром. Односот ВМРО-ДПМНЕ – СДСМ-Беса во оваа општина е 2:1.

До 19 часот во оваа општина своето право на глас го имаа остварено 48,13 отсто од гласачите.

 

Коронавирус