вторник, 26. октомври 2021. Вести денес: 64
home Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Во еден ден Зоран и Вице Заев се фатени во поткуп, а Шекеринска ја загрози безбедноста на државата

ВМРО-ДПМНЕ: Во еден ден Зоран и Вице Заев се фатени во поткуп, а Шекеринска ја загрози безбедноста на државата

ВМРО-ДПМНЕ и денес објавува факти кои го одбележаа денот:

  1. Зоран и Вице Заев се фатени во поткуп. Вице притискал во МВР и се заканувал на инспектори за ослободување на луѓето кои ги пакувале пакетите.
  2. Шекеринска јавно обелодени безбедносно класифицирана информација и ја загрозува безбедноста на државата.
  3. Здравствениот систем е лошо менаџиран. Македонија е на врвот на смртност во регионот. Имаме повеќе умрени на милион житело од Албанија, Бугарија и Грција заедно.
  4. СДСМ направи буџетска дупка од 120 милиони евра за првите три месеци и го задолжи секое семејство за нови 15.000 денари.

Локални избори 2021