петок, 10. јули 2020. Вести денес: 2
МЕГА БОМБА

Еве ја целата листа: Речиси цело семејство Заеви, министри, градоначалници и функционери на СДСМ добија кривични од Боки 13

home Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Власта врши политички прогон и ги шиканира неосновано обвинетите

ВМРО-ДПМНЕ: Власта врши политички прогон и ги шиканира неосновано обвинетите

Случајот 27-ми април е политички монтиран процес. Власта врши политички прогон и ги шиканира неосновано обвинетите, доказ за тоа е и неоснованото апсење на Митко Чавков и негово приведување непосредно пред да биде изречена пресудата, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ.

„Јавноста е сведок на удбашки методи, какви што имало во периодот на Информбирото.

Заев и власта ги знаат пресудите и казните кои ќе бидат изречени уште пред и официјално да бидат прочитани.

Нехуманиот и потценувачки третман стана пракса во затворите, а притворениците наместо грижа за нивната безбедност од затворската  управа се соочуваат со опасност по нивното здравје.

СДСМ и Заев ја погребаа правната држава. Уставот и законите не се почитуваат и се суспендирани. СДСМ и Заев мора да си одат. Владеењето на правото повторно мора да стане пракса“-реагираат од ВМРО-ДПМНЕ.

Парламентарни избори 2020