вторник, 7. февруари 2023. Вести денес: 136
АКТУЕЛНО

Расте бројот на загинати во Турција и Сирија, спасувачите во трка со времето

home Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Власта молчи за испумпаните 21 милион евра од универзалниот снабдувач и државните претпријатија преку агенцијата за обезбедување

ВМРО-ДПМНЕ: Власта молчи за испумпаните 21 милион евра од универзалниот снабдувач и државните претпријатија преку агенцијата за обезбедување

Факти кои го одбележаа денот:

1. Сеуште молк за сомнежот за испумпување на 21 милион евра од универзалниот снабдувач и струмичката фирма.

2. 55.000 граѓани, голем број компании и останати физички лица оштетени од пропаѓањето на Еуростандард банка, црно и се пишува на македонската економија.

3. Шест месеци неспособната власт не успеа да донесе ниту протоколи и платформа за онлајн работа, на повидок образовна катастрофа.

4. Протести на граѓаните за струјата во неколку градови добиваат големи размери, власта сеуште глува за поскапувањата, а бизнисите на Заеви си врват.

Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ