среда, 2. декември 2020. Вести денес: 0
home Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Власта ја спасува олигархијата и товарот на кризата го фрла на грбот на граѓаните

ВМРО-ДПМНЕ: Власта ја спасува олигархијата и товарот на кризата го фрла на грбот на граѓаните

ВМРО-ДПМНЕ објавува факти кои, според нив, го одбележаа денот:

  1. Власта ја спасува олигархијата и товарот на кризата го фрла на грбот на граѓаните со зголемување на акцизата за горивата.
  2. Системот на Спасовски крахира. Медицинските лица оставени да се снаоѓаат сами за превоз за време на полициски час.
  3. Неодговорниот пристап на СДСМ не води кон се повеќе заболени на дневно ниво.
  4. Нина Ангеловска кажа дека 14.500 денари ветени од Заев како мерка за дел од фирмите се всушност 9.000 денари.

Коронавирус