среда, 25. ноември 2020. Вести денес: 196
home Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Венко Филипче да си даде оставка, толку е пресот (ФОТО)

ВМРО-ДПМНЕ: Венко Филипче да си даде оставка, толку е пресот (ФОТО)

Опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ денеска преку фотографија на Фејбсук уште еднаш му порача на актуелниот министер за здравство дека е време за оставка.

-Венко Филипче ОСТАВКА!, Толку е пресот, стои во нивниот пост на Фејсбук додавајќи и фотографија од празниот прес центар во партијата.

Инаку партијата со месеци бара оставка од Филипче кој докажа дека под водство на Зоран Заев наместо да се справи со пандемијата, тој не мрднува со прст.

Венко Филипче ОСТАВКА!
Толку е пресот!

Posted by ВМРО-ДПМНЕ, ВМРО-ДЕМОКРАТСКА ПАРТИЈА ЗА МАКЕДОНСКО НАЦИОНАЛНО ЕДИНСТВО on Monday, October 26, 2020

Најнови вести

Коронавирус