сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 0
home Вести

ВМРО-ДПМНЕ веќе прогласи победа во овие 13 општини

ВМРО-ДПМНЕ веќе прогласи победа во овие 13 општини

ВМРО-ДПМНЕ прогласи победа во прв круг на кандидатите за градоначалници и на партиските совети.

Победа во прв круг опозициската партијата доби во: Јагуновце, Могила, Сопиште, Градско, Петровец, Виница, Карбинци, Зрновци, Илинден, Босилово, Новаци, Свети Николе и Кратово.

Во останатите, најголем дел од општините, кандидатите на ВМРО-ДПМНЕ имаат водство пред противникот.

 

Коронавирус