вторник, 3. август 2021. Вести денес: 7
Вонредна вест

Стивнува пожарот во Кочани: Човечки жртви нема, пет лица се во болница- огнот сè уште не е целосно изгаснат

home Вести

ВМРО-ДПМНЕ вечерва во Охрид ќе го одбележи својот 31-ви роденден

ВМРО-ДПМНЕ вечерва во Охрид ќе го одбележи својот 31-ви роденден

Со настан во Античкиот амфитеатар во Охрид, денеска со почеток во 19:00 часот, ВМРО-ДПМНЕ ќе го одбележи својот 31-ви роденден.

Обраќање ќе има Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Ѓорѓија Сајкоски и Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф. д-р Христијан Мицкоски.

Коронавирус