сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 0
home Вести

ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата вечерва на конвенција ќе ги промовираат кандидатите за пратеници

ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата вечерва на конвенција ќе ги промовираат кандидатите за пратеници

Со почеток во 18:00 часот во „Македонска Филхармонија“, ќе се одржи конвенција за преставување на кандидатите за пратеници на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За обнова на Македонија“.

Од партијата известуваат дека сите присутни на конвенцијата за преставување на кандидатите за пратеници на ВМРО-ДПМНЕ и Коалиција „За обнова на Македонија“ дадоа изјави дека во изминативе две недели немаат патувано во кризните подрачја од корона вирусот.

Курир во живо ќе ја пренесува конвенцијата на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата.

Коронавирус