четврток, 1. октомври 2020. Вести денес: 116
home Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Вчера падна Зоран Заев, а на 12 април заминува и целото криминогено раководство на СДСМ

ВМРО-ДПМНЕ: Вчера падна Зоран Заев, а на 12 април заминува и целото криминогено раководство на СДСМ

Вчера падна Зоран Заев, а на 12 април заминува и целото криминогено раководство на СДСМ, ова денеска преку соопштение до јавноста го информираат од ВМРО-ДПМНЕ.

-Ова е почеток на крајот на политичката кариера на Зоран Заев кој на сопствениот народ и сопствената држава им донесе само порази и срам во изминатите три години. Завршува тажната политичка кариера која аболицираниот Заев по секоја цена се обидуваше да ја продолжи, на сметка на државните и националните интереси, на сметка на својот народ. Заев привремено го замени негов слуга, најнеуспешниот министер за внатрешни работи во независна Македонија, Оливер Спасовски. Човек пред чии очи се случија десетици убиства, престрелки и запалени автомобили, а тој наместо да го гони криминалот се стави во одбрана на истиот. Криминално рекетарската банда на чие чело е аболицираниот Заев набрзо ќе замине на темната страна на македонската историја. 12 април е денот кога секој еден граѓани кој се почувствува заборавен од оваа власт, ќе излезе на гласачкото место и ќе го потсети Зоран Заев на сите неисполнети ветување и нереализирани очекувања, потенцираат од партијата.

Од ВМРО-ДПМНЕ истакнуваат дека на 12 април граѓаните ќе го потсетат Заев на ветената плата од 500-тини евра, на 500-те километри автопат, на ветувањето за чист воздух, враќањето на иселените млади назад во Македонија и целиот оној памфлет кој СДСМ го нарече програма „За живот во Македонија“.

-Доаѓа време на чесни и принципиелни политичари во Македонија чиј збор има вредност и тежина. Македонија заслужува подобро. Македонските граѓани заслужуваат да живеат во просперитетна држава и во неа да ја планираат својата иднина. Следува обновата на Македонија, стои во партиското соопштение на ВМРО-ДПМНЕ.

Коронавирус