вторник, 26. октомври 2021. Вести денес: 16
home Вести

ВМРО-ДПМНЕ утре со прес-конференција како Шилегов станал мултимилионер иако годишниот извештај му е како на секој просечен граѓанин

ВМРО-ДПМНЕ утре со прес-конференција како Шилегов станал мултимилионер иако годишниот извештај му е како на секој просечен граѓанин

ВМРО-ДПМНЕ за утре во 10:30 часот најави прес-конференција во врска со мултимилионерот Петре Шилегов иако како што велат годишните приходи му се еднакви на секој просечен граѓани.

-Како градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов стана мултимилионер, иако официјалните годишни приходи му се еднакви како секој просечен граѓанин?
Како до 4 стана, зграда во Скопје и хациенда во Маврово?
И кои сѐ директори поставени од Шилегов учествуваат во сомнежите за криминал?
Утре во 10.30 часот, прес конференција на ВМРО-ДПМНЕ, стои во нивниот пост на Фејсбук.

Локални избори 2021