сабота, 18. септември 2021. Вести денес: 49
home Вести

ВМРО-ДПМНЕ утре ќе одговори на прашањата кои Шилегов ги избегнува цела недела

ВМРО-ДПМНЕ утре ќе одговори на прашањата кои Шилегов ги избегнува цела недела

ВМРО-ДПМНЕ најавува дека утре јавно ќе одговори на прашањата кои долго време му ги поставува на градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов, а на кои тој не дава одговор.

„Цела недела помина откако јавно на ТВ го прашувавме Петре Шилегов за две работи:

– Дали е подготвен да ги покаже приходите на неговото адвокатско друштво за 2019 година?

– Дали е подготвен под полна морална и кривична одговорност да изјави дека ниту еден денар од градската каса, од буџет на Град Скопје не е префрлен на неговото адвокатско друштво?

Бидејќи Шилегов ја нема таа храброст, а јавноста ја заслужува вистината, од утре јавно ќе ги даваме одговорите“ – велат од партијата.

Коронавирус