вторник, 7. февруари 2023. Вести денес: 169
АКТУЕЛНО

Расте бројот на загинати во Турција и Сирија, спасувачите во трка со времето

home Вести

ВМРО-ДПМНЕ УБЕДЛИВО ВОДИ ВО ШТИП: Јорданов досега 6.996 гласа, наспроти Николов со 4.550 гласови

ВМРО-ДПМНЕ УБЕДЛИВО ВОДИ ВО ШТИП: Јорданов досега 6.996 гласа, наспроти Николов со 4.550 гласови

ВМРО-ДПМНЕ убедливо води во Штип.

Според резултатите на ВМРО-ДПМНЕ во Штип кандидатот Иван Јорданов води со 6996 гласови, додека кандидатот од СДСМ Сашко Николов освоил 4550 гласови.

Ова се неофицијални информации од партиското седиште на ВМРО-ДПМНЕ.

Наскоро поопширно…