понеделник, 6. јули 2020. Вести денес: 1
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Спасовски и СДСМ немаа пари за заштитна опрема за здравствените работници, но имаа пари за мебел и столарија

ВМРО-ДПМНЕ: Спасовски и СДСМ немаа пари за заштитна опрема за здравствените работници, но имаа пари за мебел и столарија

На манипулациите на СДСМ им нема крај. Во време во пандемија додека владата на СДСМ се гоштеваше со шкампи и шампањ, докторите беа оставени сами на себе без опрема, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ.

-Спасовски и СДСМ немаа пари за заштитна опрема за лекарите и медицинските работници, но имаа пари за мебел и столарија. СДСМ ја манипулира јавноста со покажување на бруто платата + 5 дежурства. Така изгледа поблиску до она што го ветија  и го излажаа. Владата спрема здравствените работници само покажа непочитување и негрижа. Од оваа влада македонските здравствени работници добија само хибриден режим, неспособност, сиромаштија и корупција, велат тие.

Парламентарни избори 2020