четврток, 12. мај 2022. Вести денес: 180
home Вести

ВМРО-ДПМНЕ со трибина „Заштита на националните и државни интереси наместо пазар дипломатија“

ВМРО-ДПМНЕ со трибина „Заштита на националните и државни интереси наместо пазар дипломатија“

Во организација на ВМРО-ДПМНЕ денеска во 11:00 часот во Палата др. Христо Татарчев (Плоштад ВМРО бр. 1), ќе се одржи трибина „Заштита на националните и државни интереси наместо пазар дипломатија“.

На истата ќе говорат проф. др. Гордана Силјановска Давкова, Стефан Андоновски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ.

Настанот ќе го модерираат Марија Митева и Наум Стоилковски, портпароли на ВМРО-ДПМНЕ, а истиот ќе оди во живо на официјалната Фејсбук страница на ВМРО-ДПМНЕ.

Коронавирус