четврток, 2. јули 2020. Вести денес: 62
МЕГА БОМБА

АУДИО: Објавена нова бомба за Заев – „Маме ќе им e*aм на сите што ќе влезат кај мене во коалиција“

home Вести

ВМРО-ДПМНЕ со реакција: Профитерот Заев наместо да шири лажни вести, да засука ракавите и да почне да работи

ВМРО-ДПМНЕ со реакција: Профитерот Заев наместо да шири лажни вести, да засука ракавите и да почне да работи

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ испрати реакција на изјавата на лидерот на СДСМ Зоран Заев дека жали што опозицијата не се израдувала на одлуката за старт на преговорите на ЕУ со нашата земја.

-Профитерот Заев наместо да шири лажни вести, да засука ракавите и да почне да работи затоа што здравствениот систем крахира. Дволичноста на СДСМ уште еднаш излезе на виделина. Вчера, ВМРО-ДПМНЕ ја поздрави позитивната одлука на Советот на министри на ЕУ и се надева на што поскоро добивање на датум за прва меѓувладина конференција со земјите членки на ЕУ – пишува во реакцијата.

Заев изјави дека Европа ја исправила неправдата кон нашата земја и дека жали што опозицијата не честитала за тоа.

Парламентарни избори 2020