недела, 31. мај 2020. Вести денес: 0
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

ВМРО-ДПМНЕ со мега проекти во енергетиката и екологијата: Целосна гасификација, бесплатен приклучок за граѓаните, за 50% почист воздух

ВМРО-ДПМНЕ со мега проекти во енергетиката и екологијата: Целосна гасификација, бесплатен приклучок за граѓаните, за 50% почист воздух

ВМРО-ДПМНЕ денеска ги промовираше новите мега проекти за екологијата, а вечерва ги објави и фактите на денот.

Факти  на денот:

1.ВМРО-ДПМНЕ со мега проекти во енергетиката и екологијата: Целосна гасификација, бесплатен приклучок за граѓаните, за 50% почист воздух.

2.Заев повторно лицемерен, СДСМ не е македонска партија, а заборави кога се колнеше во жицата.

3.Скандалозен тендер од 19 милиони евра на ЕЛЕМ, милиони за луѓе блиски на Заев.

4.Шекеринска платила 150% повисока сума за механизација и проневериле над 250.000 евра.

5.Филипче молчи, училиштата во Ѓорче Петров извор на грип и мрса.

6.Обвинителството и Судот молчат, не го повикуваат Зоран и Вице Заев на распит.

7.СДСМ за три години ја урниса економијата, 500 илјади граѓани со еден оброк во денот

8.Оливер Спасовски незаитересиран за хаосот што го напрви со пасошите, се откажуваат аранжмани, бизнисмените губат пари.

Коронавирус