петок, 16. април 2021. Вести денес: 99
home Вести

ВМРО-ДПМНЕ со факти на денот

ВМРО-ДПМНЕ со факти на денот

Факти на денот:

  1. МВР ќе додели по 15.000 денари на сите припадници на полицијата како надомест за борбата во справување со коронавирусот.
  2. Заев го полни буџетот земајќи од џебот на граѓаните. Над 178 милиони евра ќе ги чини покачената акциза граѓаните и стопанствениците.
  3. Македонија брои жртви од корона, а Заев осамен и изолира сака избори за намалување на поразот.
  4. Додека Македонија тоне во сиромаштија и граѓаните имаат намалени плати, луѓето на Заеви добиваат лиценци за марихуана.

Интегрален текст од соопштението на ВМРО-ДПМНЕ

Коронавирус