недела, 1. август 2021. Вести денес: 50
home Вести

ВМРО-ДПМНЕ со факти кои што го одбележаа денот: СДСМ е свесна дека нема услови за избори, Филипче бара да се продолжи вонредна состојба…

ВМРО-ДПМНЕ со факти кои што го одбележаа денот: СДСМ е свесна дека нема услови за избори, Филипче бара да се продолжи вонредна состојба…

СДСМ е свесна дека нема услови за избори, Филипче бара да се продолжи вонредна состојба, сакаат на избори само за да го намалат поразот, па дури и на штета на граѓаните, се вели во соопштението на ВМРО-ДПМНЕ.

Факти кои го одбележаа денот:

1. СДСМ е свесна дека нема услови за избори, Филипче бара да се продолжи вонредна состојба, сакаат на избори само за да го намалат поразот, па дури и на штета на граѓаните.

2. Ден Дончев спротивно на закон земал пари од консултатски услуги додека бил директор на ФЗОМ.

3. Ребалансот на буџетот е доказ дека власта водеше лоши економски политики.

4. Петре Шилегов со парите на скопјани со над половина милион евра го плати најскапиот тревник во светот.

Коронавирус