понеделник, 29. ноември 2021. Вести денес: 0
home Вести

ВМРО-ДПМНЕ со антикризни мерки за здравјето на граѓаните и бизнисот, Владата одбива

ВМРО-ДПМНЕ со антикризни мерки за здравјето на граѓаните и бизнисот, Владата одбива

ВМРО-ДПМНЕ како и секојдневно така и вечерва ги објави своите факти на денот поврзани со оваа ненародна власт на која крајот и доаѓа на 12 април како што самите тие во повеќе наврати изјавуваат.

Факти кои го одбележаа денот:

  1. ВМРО-ДПМНЕ со антикризни мерки за здравјето на граѓаните и бизнисот, владата одбива.
  2. Негрижата на власта придонесе Корона вирусот да ескалира во Македонија.
  3. Веледрогерија блиска до власта ја злоупотребува состојбата и профитира врз здравјето на граѓаните.
  4. СДСМ прави маркетинг од затворањето на кафичите.

Коронавирус