понеделник, 12. септември 2022. Вести денес: 111
home Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Скандалозно е што Заев вели дека е легитимно неговите коалициони партнери да имаат средба со мафијаши

ВМРО-ДПМНЕ: Скандалозно е што Заев вели дека е легитимно неговите коалициони партнери да имаат средба со мафијаши

Аферата „Мафија“ покажува инволвираност на луѓе од власта на Заев и најтесна соработка со криминалци, нарко – босови и мафијаши. Скандалозно е што Заев вели дека е легитимно неговите коалициони партнери да имаат средба со мафијаши, ова денеска преку соопштение до јавноста го истакнуваат од ВМРО-ДПМНЕ.

-Во која друга земја пратеник од власта е во друштво со мафијашки структури, во која друга земја полицајци се лично обезбедување на мафијаши. Спасовски вади пасоши за мафијаши, полицијата ги чува, а Заев одобрува, ова накратко е шемата по која се делеле пасоши и државата овозможувала логистика за нарко картелите. Спасовски да одговори, зошто нема потерница за луѓето кои ги користеле пасошите од аферата „Мафија“? Зошто никој не проверува дали има ланец на перење на пари организиран од овие нарко – босови, велат од партијата.

Од ВМРО-ДПМНЕ додаваат дека МВР на Спасовски досега обезбедувал логистика на лица поврзани со италијанската, албанската, црногорско српската и турската мафија. Заев и Спасовски ја претворија државата Колумбија на Балканот.

Најнови вести

Коронавирус