понеделник, 5. декември 2022. Вести денес: 0
home Вести

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ задоцни со економските мерки, стопанството и фирмите се во минус

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ задоцни со економските мерки, стопанството и фирмите се во минус

СДСМ задоцни со економските мерки. Стопанството и фирмите се во минус, обвнинуваат од ВМРО-ДПМНЕ.

-Мерките кои ги предложи оваа криминална влада  се неприменливи и не значат помош за стопанството. Поради неспособноста на власта на СДСМ да се справи со економската криза, никој не аплицира за таканаречените антикризни мерки на владата на СДСМ затоа што мерките се неповолни и не нудат реална помош. За доброто на граѓаните и Република Македонија, СДСМ треба веднаш да ги прифати економските мерки кои што ги предложи ВМРО-ДПМНЕ. Само така може да им се помогне и на фирмите и на работниците, порачуваат од ВМРО-ДПМНЕ.

Најнови вести

Коронавирус