недела, 22. мај 2022. Вести денес: 53
home Вести

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ за три месеци направи буџетска дупка од 120 милиони, а Нина најавува нова криза полоша од транзицијата

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ за три месеци направи буџетска дупка од 120 милиони, а Нина најавува нова криза полоша од транзицијата

ВМРО-ДПМНЕ објавува факти кои, според нив, го одбележаа денот:

 

  1. СДСМ за само три месеци ја зголеми буџетската дупка за 120 милиони евра и го задолжи семејство за нови 15.000 денари.
  2. Скопје тоне во смет, а Шилегов дели милионски бизниси на луѓето на Заев во Дрисла.
  3. Нина Ангеловска одобрува отпуштање. Власта најавува нова криза, полоша од транзицијата. Мерки се кројат по стандардите на Заеви.
  4. Цената на нафтата во светот паѓа, а СДСМ покачува акциза, и се фали со тоа.
  5. Истрагата на МВР и фитнес клубот ги демантира лагите на СДСМ за Мицкоски, само СДСМ продолжува да лаже.

Коронавирус